Nieuws

Richard Douma en Diane van Es winnaars Acht van Apeldoorn

De 49e editie van de Centraal Beheer Midwinter Marathon ging van start met een recordaantal deelnemers. Het koningsnummer, de Acht van Apeldoorn, werd net als vorig jaar gewonnen door Richard Douma in 22:56 minuten, tweede werd Nicolas Schyns uit België met 22:57 en derde Mustefa Kedir Tebo in 22:58 minuten. De nummers een, twee en drie zaten dit jaar erg dicht op elkaar. Bij de vrouwen won Diane van Es in een tijd van 24:24 minuten (net als vorig jaar een parcoursrecord), de tweede plek was er voor Jacelyn Gruppen met 26:10 op de teller en derde Jennifer Gulikers in 26:32 minuten.

Op de Asselronde ging Thijs Schrama als eerste over de streep (1:20:32), tweede werd Marcel Bräutigam uit Duitsland (1:20:48) en derde Gerd Devos uit België met 1:21:23. Bij de dames ging de eerste plek naar de Belgische Karen van Proeyen (1:34:19), Mireille Baart werd tweede met 1:35:28 en derde Marije Geurtsen met 1:38:41. De nummers een, twee en drie bij de vrouwen zijn dezelfde als editie 2023. Een compleet overzicht van de uitslagen staat op www.midwintermarathon.nl

Parcoursrecord

Voor de 49e editie hadden 16.408 deelnemers ingeschreven. Voorzitter Frans Mulderij: “Wat het evenement natuurlijk extra glans geeft was het recordaantal deelnemers. De weersomstandigheden vandaag waren redelijk, alleen tijdens de Acht van Apeldoorn was het korte tijd wat druilerig weer. Er zijn ook dit jaar parcoursrecords gesneuveld, bij de dames was op de Acht van Apeldoorn Diane van Es de gelukkige en op de Mini-Marathon Ruth van der Meijden. Heel bijzonder en het geeft deze dag nog meer glans.”

Ook dit jaar was het publiek massaal aanwezig, met name bij de Acht van Apeldoorn. “Er was geen doorkomen aan langs de Loolaan”, zo glundert Mulderij. “Rijen dik, vanaf de start tot De Naald stond het publiek samengepakt. Het was echt heel gezellig druk op de Loolaan. Alle drukte in de maanden voorafgaand aan het evenement heeft zich helemaal uitbetaald met de enorme opkomst van lopers en toeschouwers.”

Vrijwilligers onmisbaar

En dan de vrijwilligers. Mulderij: “Ook vandaag hebben onze vrijwilligers de lopers een warm onthaal gegeven”, zo onderstreept Mulderij. “We hebben een ongelooflijk trouwe club mensen (zo’n 450 op deze dag) die ervoor gezorgd hebben voor waar we nu staan. We zijn een van de grootste hardloopevenementen van het land maar belangrijker is dat lopers de inzet van deze vrijwilligers enorm waarderen. Daarom zeg ik ook nu weer: hulde aan onze vrijwilligers!”

De 50e jubileumeditie van de Midwinter Marathon vindt plaats op 31 januari en 1 & 2 februari 2025.

Overige uitslagen

Decathlon Mini-Marathon (10em)/mannen:

  1. Mourad el Bannouri: 49:46
  2. Gjalt Panjer: 50:29
  3. Dennis Licht: 50:42

Decathlon Mini-Marathon (10em)/vrouwen:

  1. Ruth van der Meijden: 57:49 (parcoursrecord!)
  2. Jessica Oosterloo: 59:26
  3. Femke Panjer: 1:00:31

Gerelateerd

Vacature: bestuursfunctie communicatie/PR – secretaris

Vacature: bestuursfunctie communicatie/PR – secretaris

Jij zorgt er als bestuurslid communicatie/PR – secretaris samen met de andere vijf bestuursleden en zo’n 300 vrijwilligers voor dat de lopers in februari een geweldige dag beleven. Ons huidige…

Bekijk je aanmoedigingsvideo(‘s) terug

Bekijk je aanmoedigingsvideo(‘s) terug

Afgelopen zondag was er een ‘cheerzone’ op de Amersfoortseweg. Mocht je jouw aanmoedingsvideo gemist hebben of is jouw video na de deadline aangeleverd, of wil je de aanmoediging voor je…

Impressie editie 2024

Impressie editie 2024

Hier vind je de foto’s van drie dagen hardloopplezier.