Nieuws

Richard Douma winnaar Acht van Apeldoorn

De 48e editie van de Centraal Beheer Midwinter Marathon is na twee coronajaren terug van weggeweest. Het koningsnummer, de Acht van Apeldoorn, werd gewonnen door Richard Douma in 22:41 minuten (op een seconde na een parcoursrecord), tweede werd Koen Naert uit België op 3 seconden van de winnaar en derde Mohamed El Ghazouany uit Marokko in 22:47 minuten. Bij de vrouwen won Diane van Es in een tijd van 24:44 minuten (een parcoursrecord), de tweede plek was er voor Jacelyn Gruppen met 26:12 op de teller en derde Nina Lauwaert uit België in 26:28 minuten.

Op de Asselronde ging David Nilsson uit Zweden als eerste over de streep (1:19:28), tweede werd Chakib Lachgar uit Marokko (1:19:41) en derde Mourad El Bannouri (Marokko) met 1:20:29. Bij de dames ging de eerste plek naar de Belgische Karen van Proeyen (1:32:08, ook een parcoursrecord), Mireille Baart werd tweede met 1:38:04 en derde Marije Geurtsen met 1:38:41. Een compleet overzicht van de uitslagen kunt u vinden op www.midwintermarathon.nl

Net geen 14.000 deelnemers hadden zich ingeschreven voor hét winterse hardloopevenement van Nederland. Voorzitter Frans Mulderij: “De dag begon wat druilerig maar bij de start van het eerste onderdeel kwam de zon er een beetje door. De wind maakte het voor de lopers toch nog best een pittige opgave maar ik ben tevreden over de gelopen tijden. Fijn ook dat we na twee coronajaren weer lopers mochten begroeten. In de maanden voorafgaand bleek al uit de vele reacties dat de lopers ons – en wij hun natuurlijk – gemist hadden. Er is ook een parcoursrecords gesneuveld bij de dames op de Acht van Apeldoorn en dat maakt het helemaal tot een bijzondere dag. In totaal twee parcoursrecords gesneuveld bij de Acht en Asselronde. Geweldig!”

Mulderij: “Het relatief mooie weer heeft zeker bijgedragen aan het massaal opgekomen publiek, vooral bij de Acht van Apeldoorn was er geen doorkomen aan”, zo vervolgt Mulderij. “Rijen dik, vanaf de start tot De Naald stond het publiek samengepakt. Het was echt heel gezellig druk op de Loolaan. Alle drukte in de maanden voorafgaand aan het evenement heeft zich helemaal uitbetaald met de enorme opkomst van lopers en toeschouwers.”

En dan de vrijwilligers. Mulderij: “Ook vandaag hebben onze vrijwilligers de lopers een warm onthaal gegeven”, zo onderstreept Mulderij. “We hebben een ongelooflijk trouwe club mensen (zo’n 450 op deze dag) die ervoor gezorgd hebben voor waar we nu staan. We zijn een van de grootste hardloopevenementen van het land maar belangrijker is dat lopers de inzet van deze vrijwilligers enorm waarderen. Daarom zeg ik ook nu weer: hulde aan onze vrijwilligers!”

De 49e editie van de Midwinter Marathon vindt plaats op 2, 3 en 4 februari 2024.

Gerelateerd

Bekijk je aanmoedigingsvideo(‘s) terug

Bekijk je aanmoedigingsvideo(‘s) terug

Afgelopen zondag was er een ‘cheerzone’ op de Amersfoortseweg. Mocht je jouw aanmoedingsvideo gemist hebben of is jouw video na de deadline aangeleverd, of wil je de aanmoediging voor je…

Richard Douma en Diane van Es winnaars Acht van Apeldoorn

Richard Douma en Diane van Es winnaars Acht van Apeldoorn

De 49e editie van de Centraal Beheer Midwinter Marathon ging van start met een recordaantal deelnemers. Het koningsnummer, de Acht van Apeldoorn, werd net als vorig jaar gewonnen door Richard…

Impressie editie 2024

Impressie editie 2024

Hier vind je de foto’s van drie dagen hardloopplezier.